Liczba odwiedzin: 363063Niedziela, 2024-04-28

Aktualności


Wybierz rok:

2020-11-17 godz. 08:00
Najmłodsi uczniowie laureatami IV Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Rytmicznych
miniatura

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali laureatami IV Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Rytmicznych, który odbywał się w formule on-line. Zespół rytmiczny klasy I/6 przygotowany przez Izabelę Turecką zajął III miejsce, Uczniowie prezentowali się w formule on-line w tańcu Michałek oraz w piosence.

2020-11-13 godz. 08:00
AKTUALNY PLAN ZAJĘĆ
miniatura

Aktualny plan znajduje się zajęć w kalendarzu na platformie Teams.

2020-11-09 godz. 08:00
ZAJĘCIA ZDALNE OD 09.11.2020
miniatura

Od dnia 09.11.2020 r. zajęcia wszystkich klas prowadzone są w systemie zdalnym.

2020-10-15 godz. 15:00
Ślubowanie uczniów klas I
miniatura

W dniu 20 października 2020 odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość - Ślubowanie uczniów klas pierwszych cyklu 4 i 6-letniego. Jest to wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów, ich nauczycieli i rodziców.

Podczas ślubowania uczniów klas I zaprezentowali się najmłodsi uczniowie. Pierwszoklasiści przygotowani przez p. Izabelę Turecką zaśpiewali piosenkę oraz zaprezentowali się w układzie rytmicznym.

Pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki zakupione przez Radę Rodziców.

Drodzy Uczniowie, witamy w naszej szkole i życzymy Wam powodzenia!

2020-09-01 godz. 13:00
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 w Szkole Muzycznej
miniatura

Serdecznie zapraszamy w dniu 01.09.2020 uczniów Klas I/4 i I/6 na godzinę 13:00

Cykl sześcioletni:
1. Gołąb Oliwia - skrzypce
2. Gudowska Oliwia - fortepian
3. Kubik Aniela - fortepian
4. Żak Anika - gitara

Cykl czteroletni:
1. Witulska Julia - gitara

2020-08-31 godz. 08:00
PROCEDURA FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII
miniatura

Załącznik Nr 1
do zarządzenia Nr 1/2020/2021
Dyrektora Zespołu Szkół w Żębocinie
z dnia 27 sierpnia 2020r

PROCEDURA FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII
w Zespole Szkół w Żębocinie


I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Niniejsza procedura dotyczy nauczycieli, pracowników, rodziców oraz dzieci w Zespole Szkół w Żębocinie zwanym dalej „szkołą”.
2. Procedura określa działania i środki zapobiegawcze, które podejmuje szkoła w celu zminimalizowania możliwość zakażenia COVID-19.


II. ORGANIZACJA ZAJĘĆ
1. W Szkole obowiązują zasady ustalone zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.
2. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
3. Dzieci (uczniowie) mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów (zgodnie z procedura obowiązującą w szkole) bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.
4. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie mogący samodzielnie korzystać z drogi publicznej przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
5. Przy wejściu do budynku zorganizowana jest strefa do odkażania rąk. W tej strefie znajduje się informacja o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.
6. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły (hol), zachowując zasady: 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi, dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m, dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m, opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
7. Ogranicza się przebywanie osób trzecich w szkole do niezbędnego minimum z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (m.in. osłonę ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
8. Zapewnia się sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Kontakt z rodzicami/opiekunami prawnymi może odbywać się w formie e-mail, telefonicznej lub inny z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
9. Szkoła posiada termometr bezdotykowy i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie.
10. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu – sala numer 7, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów prawnych o konieczności odebrania ucznia ze szkoły.
11. Organizację pracy powinna umożliwić zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczyć gromadzenie się uczniów na terenie szkoły (np. różne godziny przychodzenia uczniów z poszczególnych klas do szkoły, różne godziny przerw lub zajęć na boisku) oraz unikanie częstej zmiany pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia.
12. Zgodnie z zasadami higieny należy często myć ręce (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
13. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.
14. Uczeń powinien posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
15. Osoba prowadząca dane zajęcia wietrzy salę raz na godzinę, a w razie potrzeby także w czasie zajęć zapewniając bezpieczeństwo uczniom.
16. Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
17. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach przez osobę odpowiedzialną za ten rejon sprzątania. W miarę możliwości uczniowie mogą korzystać z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
18. Uczniowie nie powinny zabierać do szkoły niepotrzebnych przedmiotów, chyba, że są to dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takim przypadku opiekun w szkole powinien zapewnić, aby dzieci nie udostępniały swoich rzeczy innym, natomiast rodzice dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie, pranie lub dezynfekcję danej rzeczy.
19. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a także w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych. Środki do dezynfekcji rąk powinny być rozmieszczone przed wejściem do świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
20. Rekomenduje się dla wszystkich osób przebywających w szkole tj. dla uczniów, nauczyciel, pracowników administracji i obsługi, zasłanianie ust i nosa podczas przebywania w częściach wspólnych szkoły (np. korytarze, hol) .
21. Zaleca się w przypadku korzystnych warunków atmosferycznych korzystanie z terenów rekreacyjnych szkoły.

III. HIGIENA, CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ I POWIERZCHNI
1. Przy wejściu głównym w miejscach łatwo dostępnych umieszcza się potrzebnych numerów telefonów, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznej, służb medycznych.
2. W szkole dostępne są instrukcje obrazkowo – instruktażowe wywieszane w pomieszczeniach sanitarnohigienicznych plakatów z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje (po kilka egzemplarzy): mycia rąk, dezynfekcji rąk, zakładania – zdejmowania maseczek, zakładania – zdejmowania rękawiczek - zestaw załączników stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej procedury.
3. Wyznaczony pracownik dopilnowuje, aby wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice uczniów wchodząc do szkoły dezynfekowały ręce lub zakładały rękawiczki ochronne, miały zakryte usta i nos oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania. Dyrektor lub inna osoba wskazana przez Dyrektora wyznacza strefy przebywania.
4. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem i po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.
5. Przeprowadzając dezynfekcje należy przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Przestrzega się czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów, tak aby dzieci nie były narażone na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
6. Prowadzony i odnotowywany jest monitoring prac porządkowych wykonywanych ze szczególnym uwzględnieniem w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, przyciski i powierzchni płaskich w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatury, włączników zgodnie z załącznikiem nr 2 do niniejszej procedury.
7. Zapewnia się bieżącą dezynfekcje toalet.
8. Uczniowie i pracownicy używający masek i rękawic jednorazowych, mają zapewnione pojemniki do ich wyrzucenia. Odpady wytworzone przez osoby zdrowe takie jak: środki zapobiegawcze (maseczki, rękawiczki) stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinny być wrzucane do pojemnika/worka na odpady zmieszane.

IV. GASTRONOMIA
1. Przy organizacji żywienia w szkole (pomieszczenie przeznaczone na spożycie ciepłych posiłków), obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszącymi się do funkcjonowania żywienia zbiorowego, dodatkowo należy wprowadzić zasady szczególnej ostrożności dotyczące zabezpieczenia pracowników. Należy zachować odpowiednią odległość stanowisk pracy wynosząca min. 1,5 m, a jeśli to niemożliwe – zapewnienie środków ochrony osobistej. Szczególną uwagę należy zwrócić na utrzymanie wysokiej higieny stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców, a także higieny osobistej.
2. Korzystanie z posiłków powinno odbywać się w miejscach do tego przeznaczonych zapewniających prawidłowe warunki sanitarno-higieniczne, zgodnie z zaleceniami w czasie epidemii. Dyrektor lub inna osoba wyznaczona może podjąć decyzję o zmianowym wydawaniu posiłków lub w miarę możliwości - spożywanie ich przy stolikach z rówieśnikami z danej klasy. Przy zmianowym wydawaniu posiłków konieczne jest czyszczenie blatów stołów i poręczy krzeseł po każdej grupie. Ponadto Dyrektor lub inna osoba wyznaczona może podjąć decyzję, iż w przypadku braku innych możliwości organizacyjnych dopuszcza się spożywanie posiłków przez dzieci w salach lekcyjnych z zachowaniem zasad bezpiecznego i higienicznego spożycia posiłku.
3. Od dostawców cateringu wymaga się pojemników i sztućców jednorazowych. Należy zadbać o odpowiednie segregowanie zużytych pojemników i sztućców. Jeżeli posiłki dostarczane przez firmę cateringową do tej pory były przywożone w pojemnikach zbiorczych, następnie rozkładane i podawane z wykorzystaniem talerzy i sztućców jednorazowych, to taki sposób podawania posiłków może być kontynuowany.
4. Usuwa się dodatki (np. cukier, jednorazowe sztućce, wazoniki, serwetki) z obszaru sali jadalnej i wydawanie bezpośrednio przez obsługę. W stołówce nie zaleca się samoobsługi. Dania i produkty powinny być podawane przez osobę do tego wyznaczoną/ obsługę stołówki.

V. POSTĘPOWANIE NA WYPADEK PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U PRACOWNIKA
1. Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
2. Podczas organizowania pracy pracownikom powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi, które zaliczają osobę do grupy tzw. podwyższonego ryzyka w miarę możliwości stosuje się rozwiązania minimalizujące ryzyko zakażenia (np. nieangażowanie w dyżury podczas przerw międzylekcyjnych, a w przypadku pracowników administracji w miarę możliwości praca zdalna).
3. W przypadku wystąpienia u pracownika objawów chorobowych, osoba ta jest izolowana wydzielonym obszarze wyposażonym m.in. w środki ochrony i płyn dezynfekujący (sala numer 7).
4. Dyrektor lub osoba wyznaczona informuje pracowników, iż w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
5. Dyrektor lub osoba wyznaczona wskazuje pracownika odpowiedzialnego za gruntowne sprzątanie obszaru, w którym poruszał się i przebywał pracownik. Przeprowadzona dezynfekcja powinna być odnotowana zgodnie z załącznikiem nr 1 do Procedury.
6. Dyrektor lub osoba wyznaczona stosuje się do indywidualnych zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.
7. W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego – ustala się listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w którym przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych GIS (rekomendacja GIS).
8. Zawsze w przypadku wątpliwości należy zwrócić się do właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, aby odbyć konsultację lub uzyska poradę.
9. Zapewnienie dzieciom i młodzieży, w tym niepełnosprawnej, bezpłatnego dowozu i opieki do szkoły odbywa się na zasadach obowiązujących w transporcie publicznym.

VI. ZALECENIA W STREFIE CZERWONEJ/ŻÓŁTEJ
1. W przypadku funkcjonowania szkoły w strefie czerwonej/żółtej organizacja pracy szkoły uwzględniać Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r., oraz rozdziały zawarte w niniejszej procedurze w zakresie:
1) higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni,
2) gastronomii,
3) postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
2. Ponadto Dyrektor lub inna osoba wyznaczona może:
1) ustalić godziny przychodzenia klas do szkoły (np. co 5-10 minut),
2) ustalić godziny rozpoczynania zajęć dla klas/oddziałów (np. co godzinę),
3) ograniczyć do minimum przychodzenie i przebywanie osób trzecich, w tym w strefach wydzielonych,
4) wprowadzić obowiązek zachowania dystansu między uczniami w przestrzeniach wspólnych szkoły lub stosowanie przez nich osłony ust i nosa (korytarze, szatnia),
5) wprowadzić obowiązek zachowania dystansu między pracownikami szkoły w przestrzeniach wspólnych szkoły lub stosowanie przez nich osłony ust i nosa (pokój nauczycielski, korytarz),
6) wyznaczyć stałe sale lekcyjne, do których przyporządkowana zostanie jedna klasa (np. wszystkie zajęcia prowadzone przez różnych nauczycieli z daną klasą odbywają się w jednej sali),
7) ustalić adekwatną grupę dzieci uprawnionych do korzystania z zajęć świetlicowych (pierwszeństwo przyjęcia do świetlicy mogą mieć dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w strefie czerwonej i żółtej),
8) mierzyć termometrem bezdotykowym temperaturę ciała pracownikom przy wejściu do szkoły, a w przypadku gdy jest ona równa albo przekracza 38°C pracownik nie podejmuje pracy i powinien skorzystać z teleporady medycznej (w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych u ucznia lub pracownika należy obowiązkowo dokonać pomiaru temperatury ciała; jeżeli pomiar termometrem bezdotykowym wynosi 38°C lub wyżej – należy (powiadomić rodziców ucznia w celu ustalenia sposobu odebrania dziecka ze szkoły) przypomnieć o obowiązku skorzystania z teleporady medycznej, jeżeli pomiar termometrem innym niż bezdotykowy wynosi pomiędzy 37,2°C - 37,9 °C – należy powiadomić rodziców ucznia i ustalić ewentualną konieczność sposobu odebrania dziecka ze szkoły),
9) wprowadzić zakaz organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych,
10) zorganizować prowadzenie zajęć wychowania fizycznego na powietrzu, tj. w otwartej przestrzeni terenu szkoły,
11) w przypadku uczniów ze zmniejszoną odpornością na choroby należy poinformować rodziców o możliwości pozostania ucznia w domu (zgodnie ze wskazaniem lekarskim/ po konsultacji medycznej) i zapewnić kontakt ze szkołą na ten czas.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Procedura bezpieczeństwa wchodzi w życie z dniem podpisania z mocą obowiązującą od dnia 1 września 2020 r.
2. Procedura obowiązuje do odwołania.


2020-06-25 godz. 08:00
Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Szkoły Muzycznej I stopnia w Żębocinie na rok szkolny 2020/2021
miniatura

Kandydaci zakwalifikowani:
1. Gołąb Oliwia
2. Gudowska Oliwia
3. Jakubowski Jacek
4. Kubik Aniela
5. Witulska Julia
6. Żak Anika


Kandydaci niezakwalifikowani:
1. Iwańska Bianka
2. Kleszcz Wiktor

Minimalna liczba punktów wymagana do kwalifikacji do Szkoły Muzycznej i stopnia w Żębocinie to 16 pkt.

2020-06-25 godz. 08:00
Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Szkoły Muzycznej I stopnia w Żębocinie na rok szkolny 2020/2021
miniatura

Kandydaci przyjęci
Cykl sześcioletni:
1. Gołąb Oliwia - skrzypce
2. Gudowska Oliwia - fortepian
3. Kubik Aniela - fortepian
4. Żak Anika - skrzypce
Cykl czteroletni:
1. Jakubowski Jacek - saksofon
2. Witulska Julia - gitara

Kandydaci nieprzyjętych:
1. Iwańska Bianka
2. Kleszcz Wiktor


Minimalna liczba punktów wymagana do kwalifikacji do Szkoły Muzycznej i stopnia w Żębocinie to 16 pkt.

2020-06-19 godz. 08:00
REKRUTACJA WRZESIEŃ 2020
miniatura

Szkoła Muzyczna I stopnia w Żębocinie ogłasza nabór do klas: fortepianu, skrzypiec, gitary, akordeonu, perkusji, saksofonu.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły składają podanie do dnia 19 czerwca 2020 r.
Druki do pobrania na naszej stronie internetowej zs-zebocin.d2.pl – zakładka dla kandydatów.

Podania proszę wysyłać drogą mailową na adres: muzyczna_zebocin@op.pl
w wygodnej dla Państwa formie, np.:
- skan,
- zdjęcie,
- plik wypełniony pismem komputerowym (podpisy będziemy uzupełniać w późniejszym czasie w szkole).

Wszelkie pytania można kierować na nasz adres mailowy.

W celu ustalenia terminu przesłuchania kandydata, szkoła będzie kontaktować się telefonicznie z rodzicami/opiekunami.

Zapraszamy!

2020-06-07 godz. 12:00
Nauczanie zdalne dla klas 1-3 cyklu sześcioletniego oraz 1-2 cyklu czteroletniego p. Izabela Turecka
miniatura

Zadania na tydzien 8-12.06.2020

Klasa 1 cyklu sześcioletniego
Rytmika
Nasza Muzyka 1
Zad. 7 A str.107
Zad. 8 str. 107
Zad. 9 str. 107
W załączniku dołączam zdjęcie rozwiązanych zadań do pomocy.
Prześlij zdjęcie zadania do 11.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 1
Zad. 1. B i C str. 87(dołączam w załączniku zdjęcie rozwiązania)
Prześlij zdjęcie zadania do 11.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 2 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 2
Zad. 2 str. 117
Zaśpiewaj ćwiczenie 4 A na stronie 118 (dołączam nagranie ćwiczenia)
Zad. 8 str. 95 (dołączam zdjęcie rozwiązania dla sprawdzenia)
Prześlij zdjęcie zadania do 11.06.

Rytmika
Nasza Muzyka 2
Zad. 7 str. 93
Dołączam zdjęcie dla sprawdzenia.
Prześlij zdjęcie zadania do 11.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 3 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 3
Zad. 4 str. 83 (nagranie i zdjęcie zadania dołączam w załączniku)
Zad. 9 str. 89 (zdjęcie w załączniku)
Prześlij zdjęcie zadania do 11.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Rytmika
Nasza Muzyka 3
Zad. 7 str. 87 (zdjęcie w załączniku)
Prześlij zdjęcie zadania do 11.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl









Klasa I cyklu czteroletniego

Kształcenie słuchu

Zad. 9 i 10 (scan)
Prześlij zdjęcie zadania do 11.06

Rytmika
Uzupełnij tematy rytmiczne brakującymi wartościami ( zdjęcie)
Prześlij zdjęcie zadania do 11.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Klasa 2 cyklu czteroletniego

Rytmika
Uzupełnij tematy rytmiczne wartościami i poznanymi grupami rytmicznymi (zdjęcie)
Prześlij zdjęcie zadania do 11.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Przesyłając zadania w temacie wiadomości piszemy: Imię i nazwisko ucznia, klasę oraz termin zadania .





2020-05-30 godz. 12:00
Nauczanie zdalne dla klas 1-3 cyklu sześcioletniego oraz 1-2 cyklu czteroletniego p. Izabela Turecka
miniatura

Zadania na tydzien 01-06.06.2020

Klasa 1 cyklu sześcioletniego
Rytmika
Połącz nazwy wartości rytmicznych z odpowiednią nutą. Pokoloruj je na ten sam kolor (scan)
Połącz nazwy pauz z odpowiednią pauzą. Pokoloruj je na ten sam kolor. (scan)
Prześlij zdjęcie zadania do 4.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 1
Posłuchaj wiadomości o trójdźwiękach wesołych i smutnych (nagranie)
Zad. 1 A str. 87
Prześlij zdjęcie zadania do 4.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 2 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 2
Podpisz tercje w zadaniu 2B i C str. 81 (zdjęcie)
Zapisz w zeszycie gamę i triadę D-dur (zdjęcie)
Zaśpiewaj gamę i triadę z nagraniem.
Prześlij zdjęcie z zadaniem do 4.06.

Rytmika
Nasza Muzyka 2
Zad. 3 str. 92
Prześlij zdjęcie zadania do 4.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 3 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 3
Gama i triada B-dur
Zaśpiewaj gamę i triadę B-dur
Zad. 1B str. 79 (zdjęcie)
Zad. 5 str 83 (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 4.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Rytmika
Nasza Muzyka 3
Zaklaszcz tematy rytmiczne A i B z zad. 3 na stronie 71 (pomoc nagranie)
Nagraj tematy rytmiczne dyktafonem i prześlij do 4.06.
Można skorzystać z dyktafonu online na internecie.

Prześlij zdjęcie zadania do 4.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl







Klasa I cyklu czteroletniego

Kształcenie słuchu

Kwarta czysta
Zaznacz kwarty w ćwiczeniach. (scan)
Zapisz 12 pustych taktów i rozpoznaj interwały (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 4.06

Rytmika
Wpisz metrum w 1- taktowych przykładach rytmicznych. (scan)
Prześlij zdjęcie zadania do 4.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Klasa 2 cyklu czteroletniego

Rytmika
Wpisz metrum w 1-taktowych przykładach rytmicznych (scan)
Prześlij zdjęcie zadania do 4.06. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Przesyłając zadania w temacie wiadomości piszemy: Imię i nazwisko ucznia, klasę oraz termin zadania .





2020-05-25 godz. 08:00
UWAGA! NOWY NUMER KONTA BANKOWEGO
miniatura

Nowy Numer Konta Rady Rodziców Szkoły Muzycznej I stopnia w Żębocinie

28 8597 0001 0011 0115 6362 0001
Bank Spółdzielczy w Proszowicach

2020-05-24 godz. 12:00
Nauczanie zdalne dla klas 1-3 cyklu sześcioletniego oraz 1-2 cyklu czteroletniego p. Izabela Turecka
miniatura

zadania na tydzien 25-29.05.2020

Klasa 1 cyklu sześcioletniego
Rytmika
Nasza Muzyka 1
Zad. 6 str. 83 (przykład zdjęcie)
Zad. 7 str. 83 (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadań do 28.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 1
Str. 86 Naucz się piosenki „Sarna” - nagranie
Zad. 3 str.86 (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 28 .05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Klasa 2 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Zad. 3 str. 83 (zdjęcie +komentarz)
Zaśpiewaj ćwiczenie 2 str. 81 (nagranie mp3)
Prześlij zdjęcie zadania do 28 .05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Na stronie www.dur-moll.pl wybieramy:
Ćwiczenia z wiedzy teoretycznej:
Interwały na pięciolinii.
Otworzy się gra na punkty. Na pięciolinii będą pojawiać się interwały zapisane na pięciolinii. Wyłączamy 3>, 3, 6>, 6 i 7, 7< klikając w głośniczek. Liczymy ile interwał ma stopni i klikamy w jego symbol. (Np. sekunda wielka 2 ma 2 stopnie, kwarta czysta 4 ma 4 stopnie).
Jeśli się pomylisz, nie martw się, program podpowie właściwą odpowiedź. Powodzenia!

Rytmika
Połącz nazwę wartości z odpowiednią nutą.
Połącz nazwę grupy rytmicznej z odpowiednią grupą. (scan)
Prześlij zdjęcie zadania do 28.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 3 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 3
Gama i triada B-dur
Zapisz gamę i triadę B-dur w zeszycie (zdjęcie)
Zaśpiewaj gamę i triadę z nagraniem.
Zad. 1 A str. 79 (zdjęcie )
Zaśpiewaj ćwiczenie (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 28.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Rytmika
Nasza Muzyka 3
Zad. 4 str. 86 (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 28.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Klasa I cyklu czteroletniego

Kształcenie słuchu

Kwarta czysta
Naucz się piosenki „Kwarta” (nagranie)
Zaznacz kwarty czyste w piosence (scan)
Prześlij zdjęcie zadania do 28.05.

Na stronie www.dur-moll.pl wybieramy:
Ćwiczenia słuchowe – Interwały – dźwięk gitary
Otworzy się gra na punkty. Aby wyłączyć interwały, których nie znamy klikamy w głośniczek.
Włączamy do rozpoznawania kwartę czystą.
Zrób zdjęcie ekranu z Twoim najlepszym wynikiem i prześlij do 28.05.

Rytmika
Ponumeruj takty tematów (scan)
Dopisz metrum do rytmów (scan)
Prześlij zdjęcie zadania do 28.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Klasa 2 cyklu czteroletniego

Rytmika
Ponumeruj takty tematu od 1 do 4 (nagranie)
Dopisz metrum do rytmów (scan)
Prześlij zdjęcie zadania do 28.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Przesyłając zadania w temacie wiadomości piszemy: Imię i nazwisko ucznia, klasę oraz termin zadania .





2020-05-17 godz. 12:00
Nauczanie zdalne dla klas 1-3 cyklu sześcioletniego oraz 1-2 cyklu czteroletniego p. Izabela Turecka
miniatura

Zadania na tydzien 18-22.05.2020

Klasa 1 cyklu sześcioletniego
Rytmika
Nasza Muzyka 1
Zad. 10 i 11 str. 75 (podpowiedź zdjęcie)
Zad. 5 str. 83 (podpowiedź zdjęcie)
Prześlij zdjęcie zadań do 21.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 1
Trójdźwięk (nagranie)
Zad. 1 str. 86 (podpowiedź zdjęcie)
Prześlij zdjęcie zadania do 21 .05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Klasa 2 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Naucz się piosenki „Tercjowy walczyk” (nagranie)
Rozpoznaj 8 przykładów tercji (nagranie)
Zad. 2 A str. 81 (zdjęcie)
Zad. 6 str. 83 (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 21 .05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Na stronie www.dur-moll.pl wybieramy:
Ćwiczenia słuchowe – Interwały – dźwięk gitary.
Otworzy się gra na punkty. Aby wyłączyć interwały, których nie znamy klikamy w głośniczek.

Rytmika
Nasza Muzyka 2
Zad. 1 str 92
Posłuchaj i rozpoznaj metrum.
Masz do wyboru 2/4, 3/4, 4/4, 5/4.
Prześlij zdjęcie zadania do 21.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 3 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 3
Podpisz septymy zad. 3 str. 69 (rozwiązanie zdjęcie + komentarz nagranie)
Zad. 6 str. 69 (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 21.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Na stronie www.dur-moll.pl wybieramy:
Ćwiczenia słuchowe – Interwały – dźwięk gitary
Otworzy się gra na punkty. Aby wyłączyć interwały, których nie znamy klikamy w głośniczek.
Zrób zdjęcie ekranu ze swoim najlepszym wynikiem i prześlij do 21.05.
Rytmika
Nasza Muzyka 3
Zad. 7 str. 72 (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 21.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Klasa I cyklu czteroletniego

Kształcenie słuchu

Kwarta czysta
Przepisz notatkę do zeszytu (scan)
Posłuchaj wiadomości o kwarcie nagranie)
Zbuduj kwarty czyste w podanym kierunku (scan)
Prześlij zdjęcie zadania do 21.05.

Na stronie www.dur-moll.pl wybieramy:
Ćwiczenia słuchowe – Interwały – dźwięk fortepianu
Otworzy się gra na punkty. Aby wyłączyć interwały, których nie znamy klikamy w głośniczek.
Włączamy do rozpoznawania kwartę czystą.

Rytmika
Przepisz notatkę do zeszytu.
Rozpoznaj grupy rytmiczne (zdjęcie + nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 21.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Klasa 2 cyklu czteroletniego

Rytmika

Wydrukuj zdjęcie.
Rozpoznaj grupy rytmiczne (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 21.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Przesyłając zadania w temacie wiadomości piszemy: Imię i nazwisko ucznia, klasę oraz termin zadania .





2020-05-11 godz. 12:00
Nauczanie zdalne dla klas 1-3 cyklu sześcioletniego oraz 1-2 cyklu czteroletniego p. Izabela Turecka
miniatura

Zadania na tydzien 11-15 maja 2020

Klasa 1 cyklu sześcioletniego
Rytmika
Nasza Muzyka 1
Ćw. 1 str. 82 (komentarz do zadania w nagraniu)
Ćw. 3 str. 82 (zdjęcie z podpowiedzią)
Ćw. 4 str. 83 (nagranie)
Ćw. 8 str. 83 (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadań 3 i 8 do 14.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 1
Ćw. 5B str. 85 (nagranie)
Zaśpiewaj z nagraniem piosenkę „Dalej, dalej”
Podpisz nutki w piosence.
Prześlij zdjęcie zadania do 14.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Klasa 2 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Wysłuchaj nagrania o tercji.
Przepisz notatkę do zeszytu (zdjęcie)
Dyktando z tercji (nagranie)

Na stronie www.dur-moll.pl wybieramy:
Ćwiczenia słuchowe – Interwały – dźwięk fortepianu
Otworzy się gra na punkty. Aby wyłączyć interwały, których nie znamy klikamy w głośniczek.
Prześlij zdjęcie zadania do 14.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Rytmika
Nasza Muzyka 2
Zad. 4 str. 79
Prześlij zdjęcie zadania do 14.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 3 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Naucz się piosenki „Bajka o septymie” str. 67(nagranie)
Rozpoznaj septymy zad. 5 str. 69
Prześlij zdjęcie zadania do 14.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Na stronie www.dur-moll.pl wybieramy:
Ćwiczenia słuchowe – Interwały – dźwięk fortepianu
Otworzy się gra na punkty. Aby wyłączyć interwały, których nie znamy klikamy w głośniczek.

Rytmika
Nasza Muzyka 3
Zad. 6 str. 72 (nagranie)
Prześlij zdjęcie zadania do 14.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl



Klasa I cyklu czteroletniego

Kształcenie słuchu
Obejrzyj filmik o położeniu dźwięków na klawiaturze fortepianu.
https://www.youtube.com/watch?v=rUJ4LwjMvws&amp;t=15s
Budowanie interwałów sekundy i tercji powtórz wiadomości
https://www.youtube.com/watch?v=MoA2kDJ5IfE&amp;t=104s

Na stronie www.dur-moll.pl wybieramy:
Ćwiczenia słuchowe – Interwały – dźwięk fortepianu
Otworzy się gra na punkty. Aby wyłączyć interwały, których nie znamy klikamy w głośniczek.

Rytmika

Metrum i rodzaje taktów. Obejrzyj filmik. Przepisz ostatnią tabelkę z filmiku do zeszytu.
https://www.youtube.com/watch?v=tpMCTcdspy4&amp;t=72s
Prześlij zdjęcie zadania do 14.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl



Klasa 2 cyklu czteroletniego

Rytmika

Metrum i rodzaje taktów. Obejrzyj filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=tpMCTcdspy4&amp;t=72s
Przepisz ostatnią tabelkę z filmiku do zeszytu.
Prześlij zdjęcie zadania do 14.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Przesyłając zadania w temacie wiadomości piszemy: Imię i nazwisko ucznia, klasę oraz termin zadania .





2020-05-04 godz. 12:00
Nauczanie zdalne dla klas 1-3 cyklu sześcioletniego oraz 1-2 cyklu czteroletniego p. Izabela Turecka
miniatura



Klasa 1 cyklu sześcioletniego
Rytmika
Obejrzyj filmik
Utrwalenie wartości rytmicznych i pauz
https://www.youtube.com/watch?v=ZNYBvHTGP1U
Nasza Muzyka 1
Zad. 12 str. 75 (komentarz do zadania-nagranie)
Pamiętajmy że znamy metrum 2/4, 3/4, i 4/4
Prześlij zdjęcie zadania do 7.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Kształcenie słuchu

Jak pisać dyktanda muzyczne i się nie zgubić?
Posłuchaj.
https://www.youtube.com/watch?v=vvcpdxCjzIY
Strona www.dur-moll.pl już działa.
Utrwalamy poznane wysokości.
Wybieramy grę „Jaka to nuta?”


Klasa 2 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Strona www.dur-moll.pl już działa.
Na stronie ćwiczymy rozpoznawanie interwałów oraz położenie dźwięków na pięciolinii „Jaka to nuta” Wybieramy klucz wiolinowy.
Jak pisać dyktanda muzyczne i się nie zgubić posłuchaj.
Https://www.youtube.com/watch?v=vvcpdxCjzIY

Rytmika
Powtórz wiadomości o grupach rytmicznych
https://www.youtube.com/watch?v=KHwurCP7d1g
Zad. 6 strona 79
Pamiętaj, jeśli szalka jest niżej to ta grupa rytmiczna jest cięższa, czyli dłuższa. Jeśli szalki są na tej samej wysokości to grupy trwają tyle samo.
Prześlij zdjęcie zadania do 7.05. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 3 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Powtórz wiadomości o interwałach prostych:
https://www.youtube.com/watch?v=MnrmEFQCBW8
Strona www.dur-moll.pl już działa.
Ćwiczymy rozpoznawanie interwałów na stronie.
Powtórz wiadomości o budowaniu trójdźwięków durowych:
https://www.youtube.com/watch?v=O0h7kAc4IHk

Rytmika
Powtórz wiadomości o grupach rytmicznych w taktach ćwierćnutowych:
https://www.youtube.com/watch?v=KHwurCP7d1g

Klasa I cyklu czteroletniego

Kształcenie słuchu

Strona www.dur-moll.pl już działa.
Proszę ćwiczyć rozpoznawanie poznanych na lekcjach interwałów.
Powtórz wiadomości o trójdźwiękach durowych i molowych.
Obejrzyj filmiki:
https://www.youtube.com/watch?v=Uq3V5YDrAOs
https://www.youtube.com/watch?v=O0h7kAc4IHk&t=123s
https://www.youtube.com/watch?v=GRnFl6p0_TE&t=7s
Zapisz przykłady z filmów w zeszycie i prześlij do 7.05 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Rytmika

Powtórz wiadomości o wartościach rytmicznych i pauzach.
Obejrzyj film
https://www.youtube.com/watch?v=0yAHk5kK854&t=80s


Klasa 2 cyklu czteroletniego

Rytmika

Powtórz wiadomości o grupach rytmicznych w taktach ćwierćnutowych.
Obejrzyj filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=KHwurCP7d1g

Przesyłając zadania w temacie wiadomości piszemy: Imię i nazwisko ucznia, klasę oraz termin zadania .





2020-04-27 godz. 12:00
Nauczanie zdalne dla klas 1-3 cyklu sześcioletniego oraz 1-2 cyklu czteroletniego p. Izabela Turecka
miniatura

Zadania na tydzien 27-30.04.2020

Klasa 1 cyklu sześcioletniego
Rytmika
Nasza Muzyka 1
Szesnastki
strona 82 Wyklaszcz rytmy z nagraniem
Zad. 2 str. 82
Nauka piosenki „Szesnasteczki” (nagranie)
Zad. 4 str. 84

Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 1
Ćwiczenie solfeżowe
„Bawmy się w konopki” strona 73
Podpisz nutki nazwami literowymi.
Zaśpiewaj piosenkę (Nagranie)
Proszę o zrobienie zdjęcia zadań i przesłanie do 30.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 2 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu

Utrwalenie tonacji F-dur
Zad. 3 str.100 (Nagranie)
Podpisz stopnie gamy zad. 4C str.101
Poćwicz rozpoznawanie interwałów na stronie www.dur-moll.pl
Zapisz w zeszycie 10 pustych taktów.
Rozpoznaj interwały. (Nagranie)
Proszę o zrobienie zdjęcia zadań i przesłanie do 30.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Rytmika
Triola
Zad. 2 str. 78
Wyklaszcz lub zagraj na instrumencie perkusyjnym akompaniament do Menueta (Nagranie)
Zad. 5 str.79

Klasa 3 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Septymy
str.66
Posłuchaj wiadomości o septymach (nagranie)
Przepisz wiadomości o septymie do zeszytu. (Scan)
Zaśpiewaj ćw. 1 str.66 Zaznacz septymy.
Strona www.dur-moll.pl już działa – poćwicz rozpoznawanie interwałów.
Proszę o zrobienie zdjęcia zadań i przesłanie do 30.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Rytmika
Poćwicz klaskanie rytmów 1 i 2 str. 71
a) z nagraniem
b) samodzielnie

Klasa I cyklu czteroletniego

Kształcenie słuchu

Nowy solfeż str.70
Zaśpiewaj gamę i triadę F-dur
Zaśpiewaj ćwiczenie solfeżowe nr 218 (nagranie)
Powtórz wiadomości o gamie durowej i znakach chromatycznych:
Oglądnij filmiki:
https://www.youtube.com/watch?v=FpoM4FeX2dE
https://www.youtube.com/watch?v=tvkTK29fP0w
https://www.youtube.com/watch?v=byew6Pjvbho
https://www.youtube.com/watch?v=1uh1LFEpCWo

Rytmika
Poćwicz klaskanie rytmów:
Ćwiczenie 7, 8, 9 str. 245 (Nagranie)
Nagraj jeden wybrany rytm dyktafonem i prześlij do 30.04. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 2 cyklu czteroletniego

Rytmika
Poćwicz klaskanie rytmów:
Zad. 25 i 26 str. 248 i 249( Nagranie)
Nagraj wybrany rytm dyktafonem i prześlij do 30.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Przesyłając zadania w temacie wiadomości piszemy: Klasa ….., imię i nazwisko ucznia.
Na adresy mailowe, będą przesyłane pliki dźwiękowe.





2020-04-24 godz. 08:00
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NA RODOWEJ 1 )
miniatura

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI NA RODOWEJ 1 )
z dnia ………………………………… 2020 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania
jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i
zwalczaniem COVID-19
Na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U.
z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
§ 1. W rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie
czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410, 492, 595 i
642) użyte w § 2 w ust. 1 i 1a, w § 3 w pkt 3, w § 3a w ust. 1 i 3 oraz w § 4a wyrazy „26
kwietnia 2020 r.” zastępuje się wyrazami „24 maja 2020 r.”.
§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

Uzasadnienie
Konieczność nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020
r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z
zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. poz. 410, z późn.
zm.) wydanego na podstawie upoważnienia zawartego w art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia
2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.), wprowadzonego art. 28
ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem,
przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych
nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.), wynika z potrzeby przedłużenia
terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.
Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się
wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego
ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem,
przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował
o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród
dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności
niektórych jednostek systemu oświaty.
Jednocześnie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej został ogłoszony stan epidemii związany
z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.
Wobec braku możliwości określenia, do jakiego momentu konieczne będzie utrzymanie
ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i placówek zaprojektowano przedłużenie terminu
ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do dnia 24 maja 2020 r.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Przewidywany termin wejścia w życie rozporządzenia nie narusza zasad demokratycznego
państwa prawnego i jest uzasadniony ważnym interesem państwa.
Projekt nie jest sprzeczny z prawem Unii Europejskiej.
Projekt nie zawiera przepisów technicznych wymagających notyfikacji w rozumieniu
rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 grudnia 2002 r. w sprawie sposobu funkcjonowania
krajowego systemu notyfikacji norm i aktów prawnych (Dz. U. poz. 2039 oraz z 2004 r. poz.
597) oraz nie podlega notyfikacji na zasadach przewidzianych w tym rozporządzeniu.
Projekt rozporządzenia nie wymaga przedstawienia właściwym instytucjom i organom Unii
Europejskiej, w tym Europejskiemu Bankowi Centralnemu, celem uzyskania opinii, dokonania
konsultacji albo uzgodnienia.
Odnosząc się do § 12 pkt 1 załącznika do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 20
czerwca 2002 r. w sprawie „Zasad techniki prawodawczej” (Dz. U. z 2016 r. poz. 283), należy
stwierdzić, że rozporządzenie uwzględnia regulacje, w stosunku do których nie ma możliwości,
aby mogły być podjęte za pomocą alternatywnych środków.

2020-04-24 godz. 08:00
Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.
miniatura

Warszawa, 24 kwietnia 2020 roku

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował
o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły.
Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

2020-04-17 godz. 12:00
Nauczanie zdalne dla klas 1-3 cyklu sześcioletniego oraz 1-2 cyklu czteroletniego p. Izabela Turecka
miniatura

Zadania na tydzien 16-24.04.2020

Klasa 1 cyklu sześcioletniego
Rytmika
Nasza Muzyka 1
Zad. 3 i 4 str. 74 (Nagrania zostały wysłane na adresy mailowe)
Kaligrafia wartości i pauz (Scan – karty pracy)

Kształcenie słuchu
Nasza Muzyka 1
Zad. 7 str. 77 (Nagranie)
Zad. 9 str. 77
Podpowiedź do zadania nr 9
https://www.youtube.com/watch?v=FpoM4FeX2dE
Proszę o zrobienie zdjęcia zadań i przesłanie do 23.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 2 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu

Utrwalenie wiadomości o znakach chromatycznych
W ramach kształcenia słuchu, proszę obejrzeć filmiki.
https://www.youtube.com/watch?v=tvkTK29fP0w
https://www.youtube.com/watch?v=byew6Pjvbho
https://www.youtube.com/watch?v=1uh1LFEpCWo
Gama F-dur
Nasza Muzyka
Zad. 2 strona 100
Zad. 4B str.101 (Komentarz do zadania – nagranie)
Proszę o zrobienie zdjęcia zadań i przesłanie do 23.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Rytmika
Triola
Posłuchaj wiadomości o trioli (Nagranie)
Wyklaszcz tematy rytmiczne z triolą
Zad. 1 str. 78
Zad. 3 str. 79
Proszę o zrobienie zdjęcia zadania i przesłanie do 23.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 3 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Rodzaje gam, interwały
Nasza Muzyka 3
Zad. 1 i 2 str. 46 (Nagranie )
Proszę o zrobienie zdjęcia zadania i przesłanie do 23.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl
Rytmika
Przepisz do zeszytu grupy rytmiczne z nagłówka na stronie 71
Wyklaszcz grupy razem z nagraniem.
Przepisz tematy rytmiczne, pogrupuj wartości.
Zadanie 4A i B str. 72
Proszę o zrobienie zdjęcia zadania i przesłanie do 23.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa I cyklu czteroletniego

Kształcenie słuchu

Nowy solfeż str.70
Zaśpiewaj gamę F-dur z nagraniem.
Przepisz triadę F-dur do zeszytu Nowy solfeż str. 70 (zaśpiewaj triadę z nagraniem)
Zapisz 10 pustych taktów. Rozpoznaj interwały i wpisz symbole (1, 2>, 2, 3>, 3, 8)
Podpisz dźwięki w „Piosence ludowej” zad. 218
Zrób zdjęcia zadań i prześlij do 23.04.2020 na adres rytmikaizabela@tlen.pl
Rytmika
Uzupełnij rytmy (Scan – karta pracy)
Proszę o zrobienie zdjęcia zadania i przesłanie do 23.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 2 cyklu czteroletniego

Rytmika
Dyktanda uzupełniające
Posłuchaj nagrania i uzupełnij rytmy (Scan – karta pracy)
Wyklaszcz rytmy.
Proszę o zrobienie zdjęcia zadania i przesłanie do 23.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Przesyłając zadania w temacie wiadomości piszemy: Klasa ….., imię i nazwisko ucznia.
Na adresy mailowe, będą przesyłane pliki dźwiękowe.





2020-04-06 godz. 12:00
Nauczanie zdalne dla klas 1-3 cyklu sześcioletniego oraz 1-2 cyklu czteroletniego p. Izabela Turecka
miniatura

Zadania na tydzien 06-10.04.2020









Klasa 1 cyklu sześcioletniego
Rytmika
Utrwalenie wartości i pauz
Namaluj rysunek „Pana Wartościaka” - opis jego wyglądu, został wysłany na adresy mailowe.
Ćwiczenia słuchowe 1 i 2 str. 74
Na adresy mailowe zostały wysłane pliki z przykładami muzycznymi.
Proszę o zrobienie zdjęcia zadań i przesłanie do 9.04

Kształcenie słuchu
Zadanie 8 i 9 str.41
W rebusach korzystamy z nazw solmizacyjnych (do, re, mi, fa, sol, la, si, do)
Proszę o zrobienie zdjęcia zadań i przesłanie do 9.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 2 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu

Słuchowe rozpoznawanie interwałów i trójdźwięków
Zad.1 i 2 strona 54
Posłuchaj przypomnienia o interwałach i trójdźwiękach, zapisz interwały i trójdźwięki
Na adresy mailowe zostały wysłane pliki z przykładami muzycznymi.
Gama F-dur – otwórz podręcznik na stronie 100 i przepisz gamę do zeszytu. Zaznacz stopnie gamy, całe tony i półtony. Posłuchaj nagrania – zaśpiewaj gamę F-dur.
Proszę o zrobienie zdjęcia zadań i przesłanie do 9.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Rytmika

Zadanie 6 strona 61
Rozpoznaj szesnastkowe grupy rytmiczne (patrz żółta ramka)
Proszę o zrobienie zdjęcia zadań i przesłanie do 9.04

Klasa 3 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu
Utrwalenie gamy a-moll
Oglądnij materiały o poszczególnych odmianach
https://www.youtube.com/watch?v=vedg9Bxo8ug&t=12s
https://www.youtube.com/watch?v=_sNBGiXy8AI
https://www.youtube.com/watch?v=uR_8IwbCxAc https://www.youtube.com/results?search_query=gama+a+moll+melodyczna
Nadal ćwiczymy rozpoznawanie poznanych interwałów na stronie www.dur-moll.pl, przy wyłączeniu septym i trytonu. Wybieramy interwały – dźwięk fortepianu.

Rytmika

Zadanie 5 str. 63
Posłuchaj i rozpoznaj wartości i grupy rytmiczne. Nagranie na adresach mailowych.
Proszę o zrobienie zdjęcia zadania i przesłanie do 9.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl


Klasa I cyklu czteroletniego

Kształcenie słuchu

Nowy solfeż str.70
Zaśpiewaj gamę F-dur z nagraniem.
Zadanie 222 str.71 Podpisz dźwięki w ćwiczeniu. Zaśpiewaj ćwiczenie z nagraniem.
Proszę o zrobienie zdjęcia zadania i przesłanie do 9.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl
Rozpoznawanie interwałów na stronie www.dur-moll.pl. Wybieramy interwały – dźwięk dowolnego instrumentu i ćwiczymy słuchowe rozpoznawanie (Prymy czystej, sekundy małej, sekundy wielkiej, tercji małej, tercji wielkiej i oktawy). Resztę interwałów wyłączamy.

Rytmika
Nowy solfeż strona 244
Przepisz 2 tematy rytmiczne do zeszytu nr 1 i nr 3.
Dopisz do nich uzupełnienie ćwierćnutowe.
Proszę o zrobienie zdjęcia zadania i przesłanie do 9.04 na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Klasa 2 cyklu czteroletniego

Rytmika

Nowy solfeż
Strona 249 Zadanie 28 Poćwicz klaskanie dwugłosu
a) z nagraniem
b) samodzielnie
Prawa ręka górny głos, lewa ręka dolny głos.
Na stronie www.teoria.com
Ćwiczenia – Dyktando rytmiczne, ustalamy metrum i oraz tempo i ćwiczymy zapis krótkich dyktand rytmicznych

Przesyłając zadania w temacie wiadomości piszemy: Klasa ….., imię i nazwisko ucznia.
Na adresy mailowe, będą przesyłane pliki dźwiękowe.



2020-03-30 godz. 12:00
Nauczanie zdalne dla klas 1-3 cyklu sześcioletniego oraz 1-2 cyklu czteroletniego p. Izabela Turecka
miniatura

Zadania na tydzień 30.03.2020-02.04.2020



Klasa 1 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu

Utrwalenie poznanych wysokości dźwięków
Str. 51 Gama – powtórz solmizacyjne i literowe nazwy dźwięków – zaśpiewaj gamę obydwoma sposobami.
Podpisz dźwięki „Melodii angielskiej” nazwami literowymi (c, d, e, f, g, a , h, c) str. 68
Proszę o przesłanie zdjęcia zadania na adres:
rytmikaizabela@tlen.pl do dnia 2.04.2020 r.

Proszę o utrwalenie wysokości dźwięków na stronie www.dur-moll.pl grając w grę „Jaka to nuta?” z działu dla najmłodszych.

Rytmika

Zadanie 8 i 9 str. 75

Proszę o przesłanie zdjęcia zadań do 2.04.2020 r. na adres rytmikaizabela@tlen.pl
W razie pytań, proszę o kontakt mailowy.






Klasa 2 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu

Utrwalenie pojęć muzycznych
Muzyczny detektyw
str. 56 zadanie 1 A i B
Proszę o przesłanie zdjęcia zadania do 2.04.2020 r. na adres rytmikaizabela@tlen.pl
W razie pytań, proszę o kontakt mailowy.

Nadal ćwiczymy rozpoznawanie poznanych interwałów na stronie www.dur-moll.pl, przy wyłączeniu tych których nie znamy. Wybieramy interwały – dźwięk gitary.

Rytmika

Zadanie 8 str. 61
Uzupełnij temat rytmiczny poznanymi grupami szesnastkowymi. (Patrz żółta ramka str. 61)
Proszę o przesłanie zdjęcia zadania do 2.04.2020 r. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

R. Schumann „Marsz żołnierski” str. 72
Posłuchaj nagrania, a następnie zaklaszcz lub zagraj na instrumencie perkusyjnym pierwszy głos z ćwiczenia.
https://www.youtube.com/watch?v=2-tRTafeBrM
a) razem z nagraniem
b) samodzielnie






Klasa 3 cyklu sześcioletniego
Kształcenie słuchu

Utrwalenie gamy e-moll
Zaśpiewaj odmiany gamy e-moll str.52
Podpisz stopnie gamy i półtony w Melodii estońskiej i walijskiej str. 52
Proszę o przesłanie zdjęcia zadania do 2.04.2020 r. na adres rytmikaizabela@tlen.pl

Nadal ćwiczymy rozpoznawanie poznanych interwałów na stronie www.dur-moll.pl, przy wyłączeniu septym i trytonu. Wybieramy interwały – dźwięk gitary.

Rytmika

Przepisz do zeszytu grupy rytmiczne z zadania 5 str. 63
Ułóż własny 4- taktowy temat rytmiczny w metrum 6/8. Wykorzystaj poznane grupy rytmiczne. Zapisz go w zeszycie.
Proszę o przesłanie zdjęcia zadania do 2.04.2020 r. na adres rytmikaizabela@tlen.pl






Klasa I cyklu czteroletniego

Kształcenie słuchu

Nowy solfeż str.70

Przepisz do zeszytu gamę F-dur, podpisz stopnie gamy, zaznacz półtony i całe tony (tak jak w gamie C-dur str.6)
Ćwiczenie 217 – taniec niemiecki zostało zapisane stopniami gamy, przepisz ćwiczenie do zeszytu, zastępując stopnie gamy odpowiednimi wysokościami (I stopień = f, II st. =g IV st. =b)
Proszę o przesłanie zdjęcia zadania do 2.04.2020 r. na adres rytmikaizabela@tlen.pl
Nadal ćwiczymy rozpoznawanie interwałów na stronie www.dur-moll.pl

Rytmika

Na stronie www.gimnastykasluchu.pl wchodzimy w Kształcenie słuchu – Dyktanda elementy rytmiczne i ćwiczymy rozpoznawanie struktur rytmicznych.

Zapisz 4 taktowy rytm w metrum 3/4 wykorzystaj wszystkie znane ci grupy rytmiczne( ćwierćnuta z kropką ósemka, ósemka 2 szesnastki, 2szesnastki ósemka, 4 szesnastki).
Proszę o przesłanie zdjęcia zadania do 2.04.2020 r. na adres rytmikaizabela@tlen.pl






Klasa 2 cyklu czteroletniego

Rytmika

Nowy solfeż
Przepisz do zeszytu grupy rytmiczne w taktach ćwierćnutowych strona 243
Napisz 4 taktowy rytm w metrum 5/4, wykorzystaj poznane grupy rytmiczne.
Proszę o przesłanie zdjęcia zadania do 2.04.2020 r. na adres rytmikaizabela@tlen.pl
Na stronie www.teoria.com
Ćwiczenia – Dyktando rytmiczne, ustalamy metrum i oraz tempo i ćwiczymy zapis krótkich dyktand rytmicznych

Przesyłając zadania w temacie wiadomości piszemy: Klasa ….., imię i nazwisko ucznia.
Na adresy mailowe, będą przesyłane również karty pracy do wydrukowania

2020-03-27 godz. 12:00
Informacja zdalne nauczanie w Szkole Muzycznej
miniatura

Drodzy Uczniowie i Rodzice.
Komunikacja z nauczycielami instrumentu głównego odbywa się za pomocą poczty elektronicznej, komunikatorów np. WhatsApp, Messenger, Skype lub telefonicznie. Każdy nauczyciel ustala metody i formy pracy z Rodzicami ucznia, dostosowując je do możliwości technicznych.

Komunikacja z p. Izabelą Turecką /młodsze klasy/ odbywa się za pomocą strony internetowej oraz za pomocą poczty elektornicznej.
Zadania będą umieszczane na stronie internetowej szkoły- dotyczy to klas I-III cyklu sześcioletniego oraz klasy I cyklu 4-letniego oraz przedmiotu rytmika dla klasy II cyklu 4-letniego. Zadania będą zamieszczane w piątek/sobotę i będą dotyczyły kolejnego tygodnia.

Komunikacja z p. Anną Zastawny odbywać się będzie za pomocą poczty elektronicznej - dotyczy to klas IV-VI cyklu 6-letniego oraz klas II (kształcenie słuchu i audycje muzyczne), III i IV cyklu 4-letniego. Zadania i materiały będą wysyłane w piątek/sobota i dotyczyły kolejnego tygodnia. W razie pytań lub nie otrzymania maila z materiałami, proszę pisać na anulkacz@tlen.pl

2020-03-23 godz. 08:00
INFORMACJA O ZAMKNIĘCIU SZKOŁY
miniatura

W związku z decyzją Rządu - do dnia 10 kwietnia szkoła będzie zamknięta.

Jednocześnie informuję, iż rodzicom dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola, szkoły – należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368).


W przypadku pytań dotyczących koronawirusa, można dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia tel. 800-190-590 (czynna całodobowo).
Stacja sanitarno-epidemiologiczna Proszowice: tel. 696-024-671, 12 386 00-15

2020-03-23 godz. 12:00
zadania do ćwiczeń z audycji muzycznych ucziow p. Anny Zastawny klasa I-IV cyklu 4-leniego oraz klas IV-VI cyklu 6-letniego
miniatura

dla klasy V6c i III4c oraz VI6c i IV4c polecam Cykl filmów pani Agaty Chojnackiej








HISTORIA MUZYKI, CZĘŚĆ 1: PREHISTORIA–ŚREDNIOWIECZE
https://www.youtube.com/watch?v=8pZWJkfZkAw&list=PL2UpPtSLyy8aH5NEBHzp7_IhGnbVK0uII
HISTORIA MUZYKI, CZĘŚĆ 2: RENESANS
https://www.youtube.com/watch?v=O8frvMF-x4g&list=PL2UpPtSLyy8aH5NEBHzp7_IhGnbVK0uII&index=2
HISTORIA MUZYKI, CZĘŚĆ 3: BAROK https://www.youtube.com/watch?v=WJHQ4ujpwf4
HISTORIA MUZYKI, CZĘŚĆ 4: KLASYCYZM https://www.youtube.com/watch?v=8dIh2Jg5qm4
HISTORIA MUZYKI, CZĘŚĆ 5: XIX WIEK https://www.youtube.com/watch?v=SCX5I-WAg
Utrwalamy znajomość elementów dzieła muzycznego
melodyka https://www.youtube.com/watch?v=3zlmweN-Y-s
rytmika https://www.youtube.com/watch?v=wsKmYwVxIWs
agogika https://www.youtube.com/watch?v=DuxOYJj5Tlo
harmonika https://www.youtube.com/watch?v=Ztd5arqcQfc
dynamika https://www.youtube.com/watch?v=M03D2nzCIIA
artykulacja https://www.youtube.com/watch?v=14XIpus2iYo

Klasa VI6c i IV4c w ramach przygotowań do egzaminu słucha dodatkowo kanonu utworów muzycznych.


Utrwalamy znajomość instrumentów muzycznych, oraz Polskie tańce narodowe.
Anna Zastawny

2020-03-20 godz. 08:00
NAUCZANIE ZDALNE DLA KLAS 1-3 CYKLU SZEŚCIOLETNIEGO ORAZ 1-2 CYKLU CZTEROLETNIEGO - P. IZABELA TURECKA
miniatura

Klasa 1 cyklu sześcioletniego

Kształcenie słuchu
Półton i cały ton
Zadanie 3 i 4 str. 55
Rytmika
Pauzy
Dla dzieci które były nieobecne zad. 2 str. 71
Zad. 5 i 6 str. 72

Klasa 2 cyklu sześcioletniego

Kształcenie słuchu
Budowanie interwałów
Zad. 7 i 8 str 55
Zachęcam dzieci do skorzystania ze strony www.dur-moll.pl, gdzie znajdują się ćwiczenia słuchowe w formie gry.
Wybieramy: interwały – dźwięk fortepianu. Można wyłączyć interwały których nie znamy.

Rytmika

Wyklaszcz piosenkę w „W murowanej piwnicy” ćw. D str 63
Przepisz Szesnastkowe grupy rytmiczne z żółtego okienka na str.61
Zapisz je w zeszycie
Zadanie 5 str. 61

Klasa 3 cyklu sześcioletniego

Kształcenie słuchu
Triada e-moll
Przepisz do zeszytu triadę e-moll z żółtej ramki str. 52
Zaśpiewaj triadę, możesz zagrać ją na swoim instrumencie.
Podpisz T, S lub D patrząc na dźwięki dzwonków (cymbałków) Zad. 2 str. 56
Zachęcam dzieci do skorzystania ze strony www.dur-moll.pl, gdzie znajdują się ćwiczenia słuchowe m.in. rozpoznawanie interwałów granych przez różne instrumenty.
Wybieramy: interwały – dźwięk fortepianu. Można wyłączyć interwały, których nie znamy.

Rytmika
Str. 63 Zadanie 4 i 8
Zachęcam do skorzystania ze strony www.gimnastykasłuchu.pl, na której wchodzimy w Elementy rytmiczne i ćwiczymy rozpoznawanie grup rytmicznych.


Klasa I cyklu czteroletniego

W ramach kształcenia słuchu, proszę o zalogowanie się na stronie www.gimnastykasłuchu.pl
Tam wybieramy :
Kształcenie słuchu Dźwięki – Porównywanie - ćwiczenia na porównanie wysokości
A także na stronie www.dur-moll.pl proszę wejść na interwały – dźwięk fortepianu i ćwiczyć rozpoznawanie słuchowe interwałów. Można wyłączyć nieznane interwały.

Rytmika

Nowy solfeż
Klaskanie ćwiczeń: str. 248 ćw. 20, 21, 24

Klasa II cyklu czteroletniego

Rytmika

W ramach rytmiki proszę zalogować się na stronę www.gimnastykasluchu.pl
Wchodzimy na Dyktanda – Elementy rytmiczne i ćwiczmy rozpoznawanie słuchowe struktur rytmicznych

Na stronie www.teoria.com
Ćwiczenia – Dyktando rytmiczne, ustalamy metrum i oraz tempo i ćwiczymy zapis krótkich dyktand rytmicznych

Nowy Solfeż
Klaskanie rytmu
str. 251 ćw. 36, 37,38

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczniów :)


2020-03-19 godz. 12:00
zadania do ćwiczeń z kształcenia słuchu ucziow p. Anny Zastawny klasa I-IV cyklu 4-leniego oraz klas IV-VI cyklu 6-letniego
miniatura

.Bardzo proszę o regularne ćwiczenia z programem dur moll dur-moll.pl
1. ćwiczenie nuta-dźwięk-klawisz (nie zapominamy o ćwiczeniach w kluczu basowym)
2. ćwiczenie interwały na pięciolinii (w pierwszej kolejności liczymy ilość dźwięków, które wskazuje cyfra interwału a następnie ilość półtonów, tak jak ćwiczyliśmy na lekcji)
3. ćwiczenie jaka to tonacja ? gamy krzyżykowe liczymy o 5 w górę - durowe( majorowe)od C i gamy molowe(minorowe) od a
gamy bemolowe liczymy o 4 w górę (lub 5 w dół)- durowe( majorowe)od C i gamy molowe(minorowe) od a
4. Ćwiczenia słuchowe w rozpoznawaniu interwałów - interwały grane przez różne instrumenty
5. Starsze klasy, które już przerabiały trójdźwięki w przewrotach i dominantę septymową w przewrotach robią ćwiczenia dotyczące tych zagadnień klasy, które nie znają przewrotów odznaczają poprzez naciśnięcie ikonki głośnika przewroty i rozpoznają w postaci zasadniczej.
Ćwiczymy czytanie nut a'vista w poznanych tonacjach cykl 4 letni wybiera ćwiczenia z Solfeża a cykl 6 letni z książki Nasz muzyka.

2020-03-06 godz. 08:00
III Konkurs Pianistyczny Piano e Forte 2020
miniatura

Serdecznie gratulacje dla uczennicy p. Joanny Marcisz - Natalii Gajdy.
Natlia została laureatem I miejsca w III Konkursie Pianistycznym Piano e Forte 2020.

2020-03-03 godz. 08:00
REKRUTACJA WRZESIEŃ 2020
miniatura

Szkoła Muzyczna I stopnia w Żębocinie ogłasza nabór do klas: fortepianu, skrzypiec, gitary, akordeonu, perkusji, fletu poprzecznego, saksofonu.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły składają podanie od 3 marca do 03 kwietnia (druki w sekretariacie szkoły) i na stronie internetowej – zakładka dla kandydatów zs-zebocin.d2.pl

2020-02-25 godz. 08:00
WARSZTATY PIANISTYCZNE Z PROF. ANDRZEJEM TATARSKIM
miniatura

W dniu 25.02.2020 uczniowie klas fortepianu uczestniczyli w warsztatach pianistycznych prowadzonych przez prof. Andrzeja Tatarskiego , wieloletniego wykładowcę w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

2020-02-01 godz. 08:00
XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Sanoku
miniatura

Brawa dla naszych wspaniałych Wirtuozów
XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Sanoku.

Piotr Kopeć - złoty wirtuoz, klasa fortepianu Grażyna Budnicka,
Aleksandra Guzik - srebrny wirtuoz, klasa fortepianu Grażyna Budnicka,
Anna Rzadkowska - brązowy wirtuoz, klasa fortepianu Anna Łakomy
Lena Szterleja - brązowy wirtuoz, klasa fortepianu Grażyna Budnicka,
Emilia Sołtysiuk- brązowy wirtuoz, klasa fortepianu G. Budnicka

Gratulacje dla uczniów oraz ich pedagogów. Dodatkowo pani Grażyna Budnicka otrzymała wyróżnienie, nagrodę Mistrza Wirtuozów.

2020-01-23 godz. 08:00
XXII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Tuchowie
miniatura

Podczas XXII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Tuchowie uczeń klasy fortepianu p. Grażyny Budnickiej, Piotr Kopeć, otrzymał wyróżnienie.

Serdeczne Gratulacje!

2020-01-22 godz. 12:00
Sukces Natalii Gajdy na IX Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej Srebrna Szybka Kraków 2020
miniatura

Natalia Gajda uczennica klasy fortepianu p. Joanny Marcisz została laureatem III miejsca IX Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej Srebrna Szybka Kraków 2020. Serdeczne gratulacje

2020-01-22 godz. 12:00
Sukcesy młodych pianistów na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Libiąż 2020
miniatura

Młodzi pianiści z klasy p. Grażyny Budnickiej zostali laureatami podczas II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Libiąż 2020
Piotr Kopeć- III miejsce, Kornelia Kromka- wyróżnienie, Jan Paluch- wyróżnienie, Emilia Sołtysiuk- wyróżnienie, Aleksandra Guzik- wyróżnienie, Aniela Zając –wyróznienie. Ogromne gratulacje

2020-01-16 godz. 08:00
KONCERT KLAS PIERWSZYCH
miniatura

W dniu 16 stycznia odbył się w naszej szkole koncert Pierwszoklasistów. Zaproszeni goście mogli wysłuchać wybranych utworów, których nauczyli się uczniowie klasy I 6c i I 4c podczas pierwszego roku nauki.

2020-01-15 godz. 08:00
1% dla szkoły Muzyczej
miniatura

Aby wesprzeć działalność Szkoły wystarczy
na zeznaniu podatkowym przekazać 1 % podatku na:
Stowarzyszenie Pomocy Szkole MAŁOPOLSKA
KRS 0000052078
wpisując jako cel szczegółowy:
Dla Szkoły Muzycznej I stopnia w Żębocinie

2020-01-09 godz. 16:00
WARSZTATY PIANISTYCZNE
miniatura

09 stycznia 2020 odbyły się warsztaty pianistyczne dla uczniów naszej szkoły,które poprowadziła Pani mgr Elżbieta Hoffman- wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, konsultant metodyczny CEA w zakresie gru na fortepianie.
Podczas warsztatów, w których uczestniczyło 11 uczniów zostały poruszone zagadnienia dotyczące aparatu gry, ułożenia ręki i palców na klawiaturze, proporcji brzmieniowych, zostały omówione etapy pracy nad poszczególnymi elementami utworu oraz zagadnienia interpretacyjne.
Wieloletnie doświadczenie wykładowcy przyczyniło się do nawiązania znakomitego kontaktu z uczniami.

Copyright© Żębocin 2013
wersja 1.0 Beta